KONST / Litografier / Färglitografi 14499018
nr 1449 9018
Bengt Olson
(f. 1930), Sverige
Komposition. Signerad, numrerad 4/100. Bildmått: ca 43,5x62,5 cm. Färglitografi. Bladets mått: 48x65 cm, oramat löst blad
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
Utrop:
300 kr
måndag 21 februari 2022
kl 20:49:21
Bengt Olson
Läs mer om Bengt Olson